Forum

Forum

رژیم غذایی متعادل چ...
 
Notifications
Clear all
رژیم غذایی متعادل چیست و چطور می توانیم برنامه غذایی خود را سالم کنیم؟
رژیم غذایی متعادل چیست و چطور می توانیم برنامه غذایی خود را سالم کنیم؟
Group: Registered
Joined: 2021-09-22
New Member

About Me

شما میتوانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید. نظرات بسیار متفاوتی در مورد میزان مناسب پروتئین در رژیم غذایی روزانه وجود دارد. علیرغم وجود 5 گزینه مورد تأیید FDA ، نتایج تحقیقات rdiet اخیر نشان می دهد که در واقع فقط 1٪ از بیماران چاقی که واجد شرایط داروهای کاهش وزن هستند ، برای آنها تجویز می شود. اما متخصصین طب سنتی که بر روی کندر تحقیقات کاملی را انجام داده اند به بانوان باردار طبق تجویز پزشک متخصص زنان مصرف آن را در یک دوره مشخص برای بالا بردن هوش جنین به مادران باردار توصیه می نمایند. در طب سنتی سیر سفید به گرم بودن طبع مشهور است و سیر سیاه نیز همین خصوصیت را با شدت بیشتر در خود دارد. علاوه بر این، تحقیقات علمیمنتشر شده در منابع معتبر پزشکی جهان از تاثیر مواد و ترکیبات آنتی اکسیدان موجود در سیر سفید بر کاهش قند، کلسترول و تری گلیسیرید خون خبر میدهند وهمتای سیاه نیز این آنتی اکسیدانها را با غنای فراوان در خود دارد، از این رو سیر سیاه را میتوان با وجود مزه شیرین آن، کاهنده قند خون و از بین برنده چربیهای زیان آور کبد و سمزدایی کننده این عضو مهم بدن دانست.

 

 

کاهو را میتوان همراه ساندویچ یا یه عنوان سالاد مصرف کرد؛ البته تا زمانی که در سالاد شما هیچ سبزیجاتی مانند پیاز یا سیر وجود نداشته باشد کاهو میتواند میزان اسیدی بودن بدن را تعدیل کند. به عنوان فردی که هر دوی این رژیم ها را تجربه کرده قصد دارم کمی درباره آن ها توضیح دهم تا قبل از پرداخت پول برای رژیم غفاری یا لیمومی بتوانید راحتتر تصمیم بگیرید که کدام رژیم با سبک زندگی و سلیقه غذایی شما منطبق تر است و راحتتر می توانید به آن عمل کنید. تفاوت مهم دیگر سیر سیاه و سیر سفید، طعم ملایم و شیرین آن است که این نوع سیر را نسبت به همتای سفید تند و تیز خود، خوش خوراکتر و چشیدن طعم آن را آسانتر و دلپذیرتر میکند. سیر سیاه با ترکیبات آنتی اکسیدان، سولفور و آمینو اسیدی خود یک هضم کننده قوی است، ضمن آن که طعم دلپذیر این نوع سیر اشتها را به صورت ملایم و نه شدید و ناسالم، تحریک میکند. یکی از علل اصلی تولید بیشازحد اسید در معده (هیپوکلریدریا) ابتلا به عفونت هلیکوباکتر پیلوری در معده است. در شرایطی که یکی از اطرافیان شما دچار تشنج شده بهتر است تا رسیدن کمک های بیمارستانی در کنار فرد بمانید.

 

 

میدانیم که غلظت خون یکی از مهم ترین عوامل ایجاد لختههای خون در رگها و سکتههای قلبی، ریوی و مغزی است. سیر سیاه برای افرادی که از غلظت خون رنج میبرند یا قصد پیشگیری از غلظت خون خود را دارند، مفید است. H (غلظت یون هیدروژن) معیار اسیدی یا بازی بودن مایعات است - نسبت بین یونهای بار مثبت (اسیدی) و یونهای بار منفی (قلیایی) را نشان میدهد؛ یعنی pH مایعات برابر با میزان غلظت یون-هیدروژن است. افرادی که معده ضعیفی دارند یا در دوران نقاهت بیماری به سر میبرند معمولا از هضم نشدن غذا و کم اشتهایی شکایت میکنند. مصرف سیر سیاه همان اثر سیر سفید بر کاهش وزن از طریق افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش چربیهای مضر در خون - بدون مزه و بوی تند سیر سفید - را به همراه دارد. سیر سیاه دکتر بیز طبق فرآیندهای خاص تولید می شود بدین شکل که بوته های سیر برای هفته ها در معرض میزان مشخصی از متغیرهای گرما و رطوبت قرار می گیرند. خوشههای ریز انگور را درون ظرف ترشی (دبه) قرار دهید.گنجایش ظرف باید طوری باشد که انگورها بعد از ریختن محلول آب و سرکه، به آسانی درون مایع غوطه ور شوند.آب و سرکه را به میزان مساوی را درون دبههای کوچک ترشی بریزید. Data has been created with the help of GSA Content Generator Demoversion!

 

 

بهترین و دقیق ترین وسیله تشخیص مثانه عصبی تست نوار مثانه یا ارودینامیک می باشد که به وسیله آن نوع مثانه عصبی و شدت آن از قبیل حس مثانه، حجم مثانه و شدت انقباضات مهار نشده مثانه مشخص می گردد و دکتر شما بر اساس آن و با انتخاب داروهای مناسب به تعدیل علائم بیماری مثانه عصبی کمک خواهد کرد. ممکن است شما با چشیدن این خوراکی خاص، هیچ یک از طعمهای مذکور را حس نکنید و یا طعم این گیاه شفابخش را با طعمهای دیگری مشابه بدانید. از خواص مهم دیگر سیر سیاه باید به آنتی اکسیدانها و آنتی باکتریال هایی اشاره کرد در این خوراکی جادویی به وفور موجود است و مخاط گلو و حلق را ضدعفونی و از رشد و تکثیر ویروسها در این مناطق حساس جلوگیری میکند. در واقع مطالعات علمیحکایت از آن دارد که بعد از فرآیند تخمیر سیر سفید، میزان ترکیبات آلیسین - که علت طعم تند و بوی سولفوری در سیر است - در محصول به دست آمده یعنی سیر سیاه به حداقل رسیده است. شما میتوانید این سیر سیاه را از مغازههای کرهای و مغازههای چینی بخرید ولی اگر بخواهید خودتان درست کنید، طرز تهیه آن به این صورت است که سیر معمولی را فقط بشورید و البته اگر نشستید هم مسالهای نیست منظورم این است که خار و خاشاک را از آن بگیرید و دست به آن نزنید که بخواهید پوست آن را بکنید و آن را در slow cooker که به عنوان آرامپز دارید بگذارید و درجه حرارت را روی warm بگذارید و سیرها را بچینید و در آن را ببندید و حدود سه، چهار هفته صبر کنید.

Location

Occupation

rdiet
Social Networks
Member Activity
0
Forum Posts
0
Topics
0
Questions
0
Answers
0
Question Comments
0
Liked
0
Received Likes
0/10
Rating
0
Blog Posts
0
Blog Comments
Share:

error: Content is protected !!